O firmie

FIRMA BEARING sp.j. na rynku łożyskowym działa od ponad piętnastu lat.

Przedmiotem działalności Firmy jest sprzedaż hurtowa i detaliczna łożysk tocznych i akcesoriów łożyskowych produkcji polskiej i zagranicznej. W 2000 roku uzyskaliśmy autoryzację koncernu FAG. Obecnie jesteśmy partnerem handlowym Scheaffler Gruppe, oraz współpracujemy z grupą TIMKEN. Od grudnia 2008 roku jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem austriackiej firmy NKE. W 2010 roku nawiązaliśmy partnerskie stosunki w zakresie dostaw lożysk ZKL na rynek polski. Dzięki temu poszerzyliśmy nasza ofertę o łożyska bardzo dobrej jakości w konkurencyjnych  cenach.

wiecej...

Produkty

Producent:
Kategoria:


Tuleje łożyskowe

TULEJE ŁOŻYSKOWE

- Tuleje wciągane H

Za pomocą tulei wciąganych osadza się łożyska z otworem stożkowym na czopach walcowych wałów. Czop może być wówczas wykonany mniej dokładnie niż w przypadku łożysk osadzonych bezpośrednio na czopie. Tuleje te są dostarczane wraz z nakrętką i jej zabezpieczeniem. Do programu dostaw FAG wchodzą tuleje wciągane do wałów metrycznych i calowych.

Montaż i demontaż dużych łożysk jest ułatwiony przy zastosowaniu metody hydraulicznej. Tuleje mają wówczas rowki smarowne i odpowiednie otwory do przyłączenia pompu (ozn. HG)


- Tuleje wciskane AH (X)

Za pomocą tulei wciąganych osadza się łożyska z otworem stożkowym na czopach walcowych. Łożysko opiera się o odsadzenie wału; stożkową tuleję należy tak daleko wcisnąć w otwór łożyska, aż uzyska się wymagane zmniejszenie luzu promieniowego.

Dla tulei wciskanych z rowkami olejowymi i przyłączeniami do pompy stosuje się oznaczenia H za numerem podstawowym.


- Części przynależne: nakrętki łożyskowe i podkładki zabezpieczające

Nakrętki łożyskowe

Za pomocą nakrętek łożyskowych ustala się łożyska na wale lub na tulei wciąganej. Również przy montażu i demontażu łożysk na tulejach wciąganych lub czopach stożkowych mogą być stosowane nakrętki łożyskowe. Nakrętki łożyskowe mają cztery lub osiem wycięć rozmieszczonych równomiernie na obwodzie, w które wkłada się zaczep klucza hakowego.


Podkładki zabezpieczające zębate i hakowe


 
44-210 Rybnik, ul. Raciborska 125d