O firmie

FIRMA BEARING sp.j. na rynku łożyskowym działa od ponad piętnastu lat.

Przedmiotem działalności Firmy jest sprzedaż hurtowa i detaliczna łożysk tocznych i akcesoriów łożyskowych produkcji polskiej i zagranicznej. W 2000 roku uzyskaliśmy autoryzację koncernu FAG. Obecnie jesteśmy partnerem handlowym Scheaffler Gruppe, oraz współpracujemy z grupą TIMKEN. Od grudnia 2008 roku jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem austriackiej firmy NKE. W 2010 roku nawiązaliśmy partnerskie stosunki w zakresie dostaw lożysk ZKL na rynek polski. Dzięki temu poszerzyliśmy nasza ofertę o łożyska bardzo dobrej jakości w konkurencyjnych  cenach.

wiecej...

Produkty

Producent:
Kategoria:


Oprawy łożyskowe

OPRAWY ŁOŻYSKOWE FAG

Oprawy łożyskowe FAG tworzą wraz z odpowiednim łożyskiem zespoły łożyskowe, które w różnych maszynach i urządzeniach potwierdziły swoją przydatność. Prezentujemy tutaj tylko niewielki asortyment spośród wielu rodzajów i wielkości opraw produkowanych przez Firmę FAG. W razie zapotrzebowania na oprawy innych konstrukcji lub w innych wymiarach prosimy o sporządzenie zapytania.

Oprawy łożyskowe FAG są najczęściej wykonane z żeliwa szarego, zaś oprawy ze staliwa lub żeliwa steroidalnego są oferowane na zamówienie. Nie mają one otworów smarownych, ponieważ łożyska w oprawach są zwykle smarowane smarem plastycznym , którym napełnienie oprawy podczas montażu wystarcza na długi okres pracy łożysk. W tym celu oferowane są tarcze regulujące ilość smaru: RSV2, RSV3, RSV5, RSV6. Otwory smarowne wykonuje się na życzenie. Gniazda w oprawach są wykonane na taki wymiar, że otrzymuje się pasowanie luźne co umożliwia przesuwanie się łożyska w kierunku osiowym w zakresie wymaganym dla łożyska swobodnego.

Do ustalenia łożyska w kierunku osiowym niezbędne jest zastosowanie pierścieni ustalających oznaczonych symbolem: FRM. Pierścienie te należy zamawiać oddzielnie. Oprawy bez pierścieni ustalających są dostarczane w wykonaniu przystosowanym do zabudowy łożyska swobodnego (oznaczenie L) albo do zabudowy łożyska ustalającego (oznaczenie F).

Zależnie od warunków roboczych w oprawach są do syspozycji uszczelnienia:

- Stykowe
- dwuwargowe (DH)
- filcowe (FSV)

- Bezstykowe
- uszczelnienie labiryntowe promieniowe i osiowe (TSV)

- Uszczelnienia kombinowane
- uszczelnienie labiryntowe + uszczelnienie stykowe (TACONITE) - TCV.

TYPY OPRAW WOLNOSTOJĄCYCH FAG

- Seria SNV - oprawy dzielone przystosowane do łożyskowania łożyskami kulkowymi wahliwymi, baryłkowymi jednorzędowymi i dwurzędowymi serii 20.. z otworem walcowym jak i stożkowym na tulei wciąganej

- Seria S30K - oprawy do łożyskowań mocno obciażonych łożyskami 230...K na tulei wciąganej

- Seria SD 315S - oprawy łożyskowane łożyskami serii 231...K

- Seria opraw LOE2 i LOE3 w które zabudowyje się łożyska baryłkowe serii 222..., 223... z otworem walcowym oraz LOE 5 i LOE6 do zabudowy tych łożysk z otworem stożkowym i tulei wciąganej. Oprawy tych serii są przystosowane do pracy przy dużych prędkościach obrotowych ze smarowaniem olejowym

- Seria VRE-3 oprawy niedzielone posiadają dwa gniazda do łożysk, co umożliwia wbudowanie kombinacji różnych typów łożysk. Znajdują zastosowanie w wentylatorach, urządzeniach transportowych, maszynach przemysłu przetwórczego, w maszynach tekstylnych i in. urządzeniach. Zaletą tych opraw jest prosty montaż i obsługa, skuteczne uszczelnienie, oraz brak potrzeby osiowania.

- Oprawy kołnierzowe typu F112 do łożysk kulkowych wahliwych serii 112...

- Oprawy kołnierzowe serii F5 do łożysk kulkowych wahliwych, baryłkowych jedno- i dwurzędowych z otworem stożkowym osadzanym na wale tulei wciąganej.

 
44-210 Rybnik, ul. Raciborska 125d