O firmie

FIRMA BEARING sp.j. na rynku łożyskowym działa od ponad piętnastu lat.

Przedmiotem działalności Firmy jest sprzedaż hurtowa i detaliczna łożysk tocznych i akcesoriów łożyskowych produkcji polskiej i zagranicznej. W 2000 roku uzyskaliśmy autoryzację koncernu FAG. Obecnie jesteśmy partnerem handlowym Scheaffler Gruppe, oraz współpracujemy z grupą TIMKEN. Od grudnia 2008 roku jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem austriackiej firmy NKE. W 2010 roku nawiązaliśmy partnerskie stosunki w zakresie dostaw lożysk ZKL na rynek polski. Dzięki temu poszerzyliśmy nasza ofertę o łożyska bardzo dobrej jakości w konkurencyjnych  cenach.

wiecej...

Produkty

Producent:
Kategoria:


Kamery termowizyjne

W ofercie posiadamy również kamery termograficzne firmy FLIR. Diagnostyka termograficzna to efektywna i nieinwazyjna metoda diagnostyczna oparta o pomiary termowizyjne, gdzie specjalną kamerą uzyskuje się obraz pola temperaturowego badanego obiektu oraz zdalny pomiar temperatury z rozdzielczością do 0,1 . Podstawową zaletą tej metody jest fakt, że pomiary dokonywane są podczas normalnej pracy urządzeń, bez potrzeby ingerencji czy odłączenia kontrolowanych urządzeń. Kamery termograficzne stosowane są do badań:

- maszyn elektrycznych (transformatory, generatory, silniki)
- stacji rozdzielczych wysokiego i niskiego napięcia (łączniki, przekładniki itp.)
- stanu technicznego linii przesyłowych i trakcyjnych
- przenośników taśmowych na powierzchni
- urządzeń energetycznych (kotły, turbozespoły, wymienniki ciepła)
- stanu izolacji termicznej rurociągów; badania szczelności np. kominów
- oceny jakości wykonania izolacji i ujawnienie mostków termicznych budynków i hal przemysłowych
- szczelności instalacji ciśnieniowych
- wykrywania samozapłonów hałd węglowych
- kontroli jakości wykonywanych usług przez firmy obce

W ofercie naszej firmy znajdują się kamery wizyjne, systemy wizyjne pozwalające na przesłanie ciągłego obrazu video z wybranych punktów do wybranego przez klienta miejsca lub miejsc. Systemy wizyjne pozwalają na szybki i niezawodny nadzór w procesach produkcyjnych, na zapis zarejestrowanych obrazów wizyjnych i ich długotrwałą archiwizację. Przesyłanie obrazu może odbywać się zarówno w systemie analogowym jak i cyfrowym.

 
44-210 Rybnik, ul. Raciborska 125d